Wigilijne spotkanie opłatkowe – grudzień 2018

Tak się przyjęło, że grudzień to miesiąc podsumowań. To czas, kiedy patrzymy wstecz, oceniamy miniony rok, podejmowane decyzje, realizowane plany i dokonujemy próby weryfikacji tego, co udało nam się wspólnymi siłami zrealizować… W minioną sobotę 15 grudnia 2018 roku w Domku Pastora również miało miejsce wyjątkowe podsumowanie. Tego dnia prezes i członkowie stowarzyszenia „Czas Rozwoju” spotkali się wspólnie z trenerami pracy, osobami biorącymi udział w projekcie FIO „Obywatele razem”, uczestnikami Klubu Integracji Środowiskowej i ich rodzicami oraz wolontariuszami PWSiP na uroczystej Wigilii.

Możemy z dumą stwierdzić, że nasze Stowarzyszenie przez okres minionego roku zyskało wielu sympatyków, którym podobnie jak nam nie jest obojętny los osób niepełnosprawnych intelektualnie. To już nasza druga wspólna wigilia, ale po raz pierwszy spotkaliśmy się w tak licznym gronie. Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 40 osób, które łączy wyjątkowo ważna, wspólna idea. Spotkanie było wyjątkowe. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Nie zabrakło serdeczności, ciepłych słów, życzeń i gorących uścisków. Wspólnie połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy przy syto zastawionym stole, który był zasługą Spółdzielni Socjalnej „Łomżanka” oraz domowym specjałom niezastąpionych rodziców naszych klubowiczów. Nowa prezes stowarzyszenia, pani Marta Biedrzycka podziękowała Wszystkim zgromadzonym za owocną współpracę i życzyła spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Pojawił się też wyjątkowy „prezent” – koordynatorzy projektu FIO podzielili się z nami pierwszymi sukcesami realizowanego przez Stowarzyszenie „Czas Rozwoju” projektu „Obywatele razem”. Przedstawili nam pierwsze osoby niepełnosprawne, które otrzymały zatrudnienie na otwartym, łomżyńskim rynku pracy. Gratulujemy młodym pracownikom i ich trenerom!

Świąteczne życzenia przesyłamy również tym, których tego dnia z nami zabrakło, a którzy cały miniony rok zawsze byli. Samych radości Kochani!

Prezes i członkowie Stowarzyszenia „Czas rozwoju”