Trzecie spotkanie KIS za nami!

W dniu 11 marca 2017r. odbyło się już trzecie spotkanie naszego Klubu. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od krótkich zabaw integracyjnych, podczas których przedstawiliśmy się i poznaliśmy imiona trzech przeuroczych wolontariuszek, które asystowały nam podczas zajęć. Dobre humory towarzyszyły wszystkim od samego początku. Jak co tydzień nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy.

 

To były wyjątkowe zajęcia, bo po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas gość specjalny. Unikat – „psi terapeuta” pojawił się w Domku Pastora i aktywnie uczestniczył w każdym przygotowanym zadaniu.

 

W trakcie pracy grupowej, wspólnymi siłami, stworzyliśmy kontrakt „właściwego zachowania”, który będzie obowiązywał podczas każdego spotkania z udziałem psa. Po intensywnym wysiłku umysłowym wszyscy chętnie zasiedli do wspólnie przygotowanego słodkiego poczęstunku oraz gorącej herbaty i kawy. Najszybciej ze stołu zniknęły przepyszne kokosanki wykonane przez mamę Karola. Pani Bożenka ostatnio cyklicznie osładza nasze spotkania. Dziękujemy!!!

 

Po przerwie uczestnicy zapoznali się z akcesoriami Unikata, które wykorzystywane są podczas zajęć terapeutycznych. Niektórzy mieli możliwość je wypróbować, co jak się okazało nie było takie proste… Następnie każdy mógł sobie zrobić selfi z pupilem. Uhonorowaniem dzisiejszego spotkania były wykonane przez klubowiczów portrety Unikata i własnoręcznie zalaminowane Psie Certyfikaty. Zajęcia zakończyliśmy zespołową rywalizacją, pt. „Kto nakarmi psa?” i z zamkniętymi oczami zapełni miskę smakołykami.

 

Było jak zawsze miło, wesoło, bardzo twórczo, a czasami również trochę edukacyjnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach, a Mateuszowi szczególnie za spacery z naszym pupilem. Czekamy na Was już za tydzień!!! Do zobaczenia.