Projekt Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu

Strona Centrum Wolontariatu: https://wolontariatlomza.pl

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”, którego oferta na prowadzenie Centrum otrzymała dofinansowanie w otwartym konkursie ofert w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej.

Koordynatorami projektu są Iwona Gilewska – która na co dzień pracuje w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży wraz z Justyną Konopką, wieloletnią wolontariuszką, teraz pracownicą państwowej uczelni w Łomży. „Centrum Wolontariatu” jest łącznikiem między instytucją, a wolontariuszem . Kluczową jego działalnością jest prowadzenie pośrednictwa wolontariatu. Powstała strona www, na której tworzona jest baza wolontariuszy, a także lista potrzeb.
Centrum Wolontariatu swoją siedzibę ma w Domku Pastora. To tam – 6 godzin tygodniowo, w tym raz w tygodniu także w godzinach popołudniowych – dyżurują  koordynatorki. Można przyjść do nich z pomysłem na wydarzenie i zgłosić zapotrzebowanie na wolontariuszy, jak również z ofertą pomocy wolontariackiej. Stworzona została baza wolontariuszy i ofert, a także organizacja szkoleń dla osób, które chcą zaangażować się w wolontariat.

Powiązane linki:

http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9298

10 września w Łomży odbyło się lokalne spotkanie promujące Korpus Solidarności.Spotkanie prowadzila Iwona Gilewska -…

Publiée par Podlaski Wolontariat sur Mercredi 11 septembre 2019