Klub z Kulturą – Ostoja Żubra i Tradycji Szlacheckiej w Tykocinie

Chyba nie ma na świecie osoby, której pandemia COVID-19 nie pokrzyżowała planów. Stowarzyszenie „Czas rozwoju” również musiało się z nią zmierzyć. Niestety ze względu na koronawirusa w ciągu ostatnich miesięcy z wielu spotkań musieliśmy zrezygnować i wiele nas ominęło … ale na szczęście powoli wracamy do gry!!!

Co prawda z dużym opóźnieniem, ale jednak udało nam się znowu spotkać. Cieszymy się, że wszyscy jesteście zdrowi ale wiemy też, że już zdążyliście za nami zatęsknić… dlatego z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że rozpoczynamy realizację trzeciej edycji projektu „Klub z kulturą”!!!

Pierwszy wyjazd już za nami!!! 18.08.2020r razem z uczestnikami Klubu Integracji Środowiskowej oraz innych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie „Czas rozwoju”, przedstawicielami rodziców uczestników i zaprzyjaźnionymi wolontariuszami mieliśmy możliwość odwiedzić Ostoję Żubra i Tradycji Szlacheckiej w Tykocinie. Uczestnicy pod opieką terapeutów i pod kierunkiem przesympatycznego KUSTOSZA zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana w Jantarowym Kasztelu.

Było magicznie! Każda oglądana komnata była wielką niespodzianką. Wszyscy mogli potrzymać w dłoni rycerską szablę, usiąść na królewskim tronie czy nawet zajrzeć do szkatuły z biżuterią królowej.

Niektórzy, nie mogli doczekać się spotkania z żubrami, które jak się okazało dostojnie „pozowały” do zdjęć, inni skrupulatnie odczytywali nazwiska znanych Polaków, którzy zasadzili swoje drzewa w Alei Dębów. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym obiadem w Karczmie Rzym, gdzie wszyscy mogli spokojnie porozmawiać o mijających wakacjach i nacieszyć się swoim towarzystwem.

To było wspaniałe rozpoczęcie projektu!!! Pogoda dopisała, humory również. Co prawda, brakowało nam kilku stałych uczestników ale mamy nadzieję, że przy następnych spotkaniach, będziemy już wszyscy razem.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań… Do zobaczenia!